איך להקים פרגולות מושלמות

פרגולות הן אמצעי מושלם לשדרוג הגינה או המרפסת. היא יכולה להתאים גם לבית הקפה או המסעדה הכפרית. אך לפני שאתם עומדים להקים פרגולה, כדאי להבין איך להגיע לתוצאות המושלמות ביותר.

הגדירו איזה סגנון עיצוב מתאים לכם

קודם כל הגדירו לעצמכם איזה סגנון עיצובי יתאים לכם. פרגולות ניתן להקים בכל מיני סגנונות ובכל מיני צורות. לדוגמא, ניתן להקים פרגולה המאופיינת בקווים עדינים ומודרניים. אפשרות אחרת תהיה לבחור סגנון כבד וכפרי – מסיבי. כמו כן, ניתן להקים פרגולה תלויה או לבחור בסגנון הנתמך, עם תשתית עמודים היקפית. בנוסף, אפשר לבחור פתרונות עיצוב מיוחדים, כגון את הסוג התלוי או פרגולות בשילוב רעפים.

הגדירו איזה סוג עץ יתאים לכם

אפשר להקים פרגולות לא רק בסגנונות שונים אלא גם מסוגי עץ לבחירה. לאחר שהחלטתם מהו הסגנון העיצובי הנדרש והמועדף, הגדירו את חומר הגלם הטוב לצרכיכם. הביאו בחשבון לדוגמא שאפשר להקים פרגולה מעץ רגיל או מעץ גושני, מעץ בהיר או מעץ כהה. אם תבחרו עץ בהיר כגון עץ אורן למשל, תקבלו פרגולה במחיר נוח למדי. יחד עם זאת, ישנם עצים יותר מסיביים ויותר עמידים. לדוגמא, אפשר להקים יופי של פרגולה מעץ גושני או מעץ איפאה. שימו לב לגוונים של העץ הנבחר. בנוסף, ניתן להקים פרגולה משילוב של עצים שונים.

מדידה ורכישה

כדי להקים פרגולות מושלמות, יש צורך למדוד את השטח. אם זו המרפסת, מדדו את המרפסת בדגש על השטח שצפוי להיות מכוסה על ידי הפרגולה. אם זו גינה, מדדו את הגינה, בדגש על החלקה שבה תציבו את הפרגולה. עם המידות הללו, פנו למחסן העצים ורכשו את כל החלקים הנדרשים.

הקמה עצמית או הזמנת מתקין

קחו בחשבון שפרגולות ניתן להקים באופן עצמאי או להביא איש מקצוע, הבקיא בהתקנות מסוג זה. אם אתם מעדיפים לבצע לבד את ההקמה, תוכלו לרכוש קיט (ערכה). קיט מסוג זה מכיל לא רק את העץ אלא גם חלקים משלימים שהופכים את ההתקנה להרבה יותר נוחה. אפשר להתייעץ בנידון עם מחסן העצים, לקבלת מידע מועיל נוסף.

פרגולות