עיצוב פרגולה מעץ מרהיבה לגינה או לכניסה לבית כוללת מספר אלמנטים. עיצוב הפרגולה עצמה, בחירת סוג העץ, צורת הניסור שלו, בחירת הצבע לפרגולה ובחירת במבוק לפרגולה. הפרגולה יכולה לשמש גם כסגירת מרפסת גג או סגירה של פטיו. במבוק הוא מוצר יפיפה המוסיף המון לפרגולה עצמה. לרוב הוא משמש לחיפוי גג הפרגולה, אך יש המשתמשים בו לקרוי אחד או יותר מקירות הפרגולה.

במבוק לפרגולה 1
במבוק לפרגולה 2

עיצוב חוץ עם במבוק לפרגולה

ישנם מספר סוגים של פרגולות איתן אפשר לשלב במבוקים: פרגולות עץ בשילוב מתכת, פרגולות רעפים, פרגולות מעץ גושני, פרגולות מעץ אורן, פרגולות תלייה ופרגולות הצללה. מכל הסוגים הללו ניתן לעצב פרגולות מעץ מרהיבות בכל עיצוב שרוצים. יש להתאים את העיצוב בהתאם למידות שהמקום מאפשר ולשחק בזוויות ובכיוונים של הפרגולה. ניתן לנסר את סיומת הקורות העליונות בצורות מיוחדות לפי בחירה. תוספת של במבוק לפרגולה מסייע רבות למניעת חדירת קרני השמש. תפקידם של קני הבמבוק הוא לטשטש את קרינת השמש ולגרום להצללה. מצד אחד, הבמבוק אינו מונע את חדירת קרני האור ומצד שני הוא מונע קרינת שמש ישירה וחזקה על היושבים בפרגולה. מעבר לתפקידו של במבוק המסייע בהצללה, אנו רואים ביופי שלו חשיבות עצומה לעיצוב ולנראות של הפרגולה כולה.

במבוק לפרגולה לשדרוג פרגולה קיימת

היתרון הגדול של במבוק לפרגולה הוא שניתן להסירו ולהחליפו ללא כל חשש של פגיעה בפרגולה עצמה. כאשר אתם חשים שקיים צורך לחדש את החיפוי לגג הפרגולה, ניתן לשים במבוק חדש לפרגולה בקלות. מעל קני הבמבוק המשמשים לחיפוי גג הפרגולה, מומלץ להתקין סנטף אשר מונע חדירה של מים ולכלוך ומגן מפני קרני השמש המזיקות. כך ניתן להבטיח כי היושבים בפרגולה יהיו מוגנים. במבוק מושחל מגיע במגוון של גדלים מבחינת אורך ועובי ומתאים לעיצוב פרגולה בכמה דרכים. אפשר לקחת קיר אחד של פרגולה ולחפות אותו בקני במבוקים גדולים. הם מעניקים מראה מרהיב לפרגולה עצמה ומידה רבה של פרטיות ואינטימיות. ניתן לשדרג פרגולת עץ קיימת על ידי רענון הצבע שלה, החלפה או הוספה של במבוקים ולפנק את בני הבית והאורחים בריהוט מעץ. פרגולות מעץ מצריכות תחזוקה מעת לעת על מנת לשמור על המראה שלה.