בניית פרגולה מעץ – היום יותר ויותר אנשים שיש להם גינה פרטית, מחפשים אחר פתרונות הצללה שהם לא רק פרקטיים אלא גם דקורטיביים. פרגולות עשויות מעץ הן הפיתרון הטוב ביותר וניתן לבנות אותן מסוגים שונים של עץ. כאן תמצאו מידע על תכנון ובניית פרגולות מעץ.

כיצד מתכננים בניית פרגולה מעץ?

תכנון פרגולה חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע ולא מומלץ לעשות זאת לבד. אלה הם אנשים עתירי ניסיון המכירים את העץ על כל תכונותיו. בנוסף הם יוכלו להתאים ללקוח את צורת הפרגולה, את סוג העץ ממנו היא עשויה, יסבירו יותר אודות תכונותיו והעיקר הוא שיהיה מקום מוצל ושימושי בכל עונות השנה. פרגולה בונים על פי שלבים מסוימים. בראש ובראשונה יש לצלם את האזור בו היא תותקן. לאחר מכן מגיע השלב הבא, יש למדוד מידות רוחב ואורך. בשלב השלישי מודדים את הגובה. במקרים בהם יש קיר תומך עליו הפרגולה תישען, יש למדוד את גובהו. בשלב הרביעי מודדים את עומק המקום בו הפרגולה תותקן. בשלב האחרון נרשמות המידות באופן מדויק. ניתן להדפיס תמונות אילוסטרציה ומגיעים לקחת את הקיט המוכן מראש על פי הנתונים הנ”ל. קיט זה מוכן להרכבה עצמית ולא חייבים להיות אנשי מקצוע מדופלמים על מנת להתקין את הפרגולה בגינה או במרפסת.

בניית פרגולה מעץ – מה חשוב לקחת בחשבון?

ככלל, תהליך תכנון הפרגולה איננו מורכב, זאת בתנאי שמתייחסים לכל הפרמטרים. חשוב לדעת, ישנו מגוון מכובד של סוגי עצים מהם ניתן להרכיב פרגולה לגינה. העצים הפופולאריים יותר הם עץ גושני, עץ אורן, עץ המלוק, עץ רב שכבתי ועוד. סוגי העצים נבדלים אחד מהשני בטקסטורה שלהם, במידת הקשיחות והחסינות בפני מזג אוויר ותנאי אקלים משתנים. וכמובן, לכל עץ גוון אחר והם גם נבדלים במחיריהם. ישנם סוגי עצים זולים יותר, כמו עץ האורן, וישנם יקרים יותר. יש אנשים אשר אינם מסתפקים בעץ ומשלבים בו עוד כמה חומרי גלם אחרים כמו זכוכית, או סוגי מתכת שונים והמראה המתקבל הוא מרהיב.

בניית פרגולה מעץ

פרגולה מעץ – הפרגולה המושלמת

יש לתת את הדעת בכל הקשור לעיצוב. עובי הקורות בפרגולות השונות איננו אחיד, כמו גם אופן השילוב שלהן בפרגולה. בנוסף לכל זאת , פרגולות מעץ נבדלות בסוגי החתכים שלהן. ישנן כאלה עם חתכים עדינים וישנן עם חתכים מאסיביים יותר וגסים. ניתן גם לבנות פרגולות העשויות מכמה סוגי עצים, טווח האפשרויות בכל הקשור לעיצוב הוא נכבד למדיי. על הלקוח לבחור באם הוא מעוניין בהצללה מלאה או חלקית. אם אוהבים לשבת בחוץ בימות הגשם, אזי רצוי לבחור הצללה מלאה, כך טיפות הגשם לא יחדרו מבעד לפרגולה. כאשר מדובר על הצללה חלקית, כשמה כן היא, היא לא תהיה חסינה בפני טיפות השמש, אולם היא פרקטית בימות הקיץ. לבסוף, עם בוא הלקוח לרכוש פרגולה, עליו להתייחס לתקציב הכספי העומד לרשותו. ישנן פרגולות מאוד יקרות שאינן מתאימות לכיסו של כל אחד. אולם, כיום בהחלט ניתן למצוא אותן במחירים סבירים. עניין המחיר קשור לסוג העץ, גודל הפרגולה וסגנון עיצובה.

במחסן עצים א.צ ג’רבי מציעים לכם פתרון מושלם לבניית פרגולה מעץ במהירות ובהתאמה מושלמת לצרכים שלכם – פרגולה בסגנון עשה זאת בעצמך.