גדר במבוק

מוצרי הבמבוק הפכו לטרנדיים במיוחד בשנים האחרונות, הן בגלל מראה העץ הטבעי שלהם, והן בגלל שתעשיות רבות אימצו מודעות אקולוגית. הבמבוק מתכלה ובעל יכולת התחדשות מהירה. הוא מהווה תחליף ראוי ויפה למוצרי עץ ולכריתת יערות.

בצורתו הטבעית במבוק מגיע כקנים ארוכים ומרשימים, הוא צומח לגובה ויכול להגיע לעשרות מטרים. התעשיה משתמשת בו בצורתו הטבעית, ובתהליך עיבוד ודחיסה ניתן ליצור ממנו כלים ומוצרים רבים.

יצירת גדרות מבמבוק

ליצירת גדרות מבמבוק ניתן להשתמש בו בצורתו הטבעית – כמעין קנים חזקים וגבוהים במראה עץ. הבמבוק צומח בעוביים וגבהים שונים, את הגדרות בונים בהתאמה לפי העובי והגובה הרצויים. כאשר הצינורות של הבמבוק מחוברות זו לזו בחוט מתכת מושחל, המאחד את כל הקנים יחד ויוצר יריעה ארוכה איתה ניתן לגדר חצרות ומתחמים. לצורך יציבות הגדר יש ליצור מעמד תומך ומקובע כדוגמת מוטות ברזל. גדר הבמבוק מגיע בגליל וניתן לקנות אותו לפי היקף השטח אותו רוצים לתחום.  בנוסף, ניתן להשתמש בגדר הבמבוק לחיפוי קירות, פרגולות, להצללת מעקות מרפסת ועוד.

במבוק 14/16 דף נחיתה

במבוק 14/16 דף נחיתה

היתרונות של חיפוי בגדר במבוק :

הגדר בנויה בצפיפות כזו ששומרת על הפרטיות ומצלה את השטח אותו היא מגדרת ,אך גם מאפשרת אוורור.

גדר במבוק עמידה בכל מזג אוויר ומחזיקה שנים רבות, היא אינה דורשת תחזוקה מיוחדת.

פתרון גידור זול, שאינו בא על חשבון המראה המעוצב ואסטתי, הגדר משדרגת כל חצר בית או מתחם.

הרכבת הגדר מהירה וקלה וכן גם הפירוק שלה, ניתן לבצע זאת באופן עצמאי באמצעות חומרים זמינים.

טיפול בבמבוק

גדר הבמבוק הנפוצה ביותר מגיעה בצבע הטבעי והזהוב, הבמבוק משומר ועובר תהליך של טיפול בחומצה בכדי להאריך את חייו ולהשמיד מזיקים. ישנם גדרות צבעוניים שנצבעו לפי הזמנה, או כאלו שעשויים במבוקים מעובדים ומיובשים, צבעם מתכהה ומשתנה בהתאם לתהליך שעברו. הבמבוק אינו מפונק ולא דורש טיפול מיוחד מעבר לניקוי בסיסי. כדי להאריך את חייו ניתן לצפותו בשמן מיוחד על בסיס מים, השמן מונע היווצרות סדקים ושומר על הצבע והמרקם של הגדר. מומלץ בייחוד בגדרות החשופות לקרני שמש קופחת.