כל מה שחשוב לדעת על בחירת דקים מעץ, סוגי עץ לדקים ותחזוקה שוטפת של דק מעץ

דקים הם לוחות עץ צפופים המשמשים למדרך, חיפוי משטחים והגבהה. לוחות עץ מלא המונחות זו לצד זו יחד עם קונסטרוקציה מתאימה משמשים בבתים פרטיים, מקומות ציבוריים, מסעדות, בתי מלון , צימרים ועוד. דק עץ מתאים לשימוש בתוך מבנה או מחוצה לו. באמצעות דקים מעץ ניתן להגביה את פני השטח, לחפות משטחים של חול, בטון או אדמה. קיימים סוגים שונים של דקים, והשוני העיקרי ביניהם הוא סוג העץ ממנו הם עשויים.

איך תבחרו דקים מעץ?

קודם כל חשוב לדעת שהסוגים השונים של העצים המשמשים לבניית דקים מעץ חייבים להיות חזקים ועמידים אשר עוברים טיפול של איטום למים וחיטוי מפני מזיקים שונים. שנית, הקונסטרוקציה שעליה מונחות לוחות העץ חייבת להיות מוגבהת מהרצפה באופן אחיד, לשאת משקל רב ולאפשר ניקוז של מים וזרימה שלהם תחת הדק. לבסוף, מחירי עצים ועלויות ההתקנה נקבעים בהתאם לרמת המורכבות וההשקעה הנדרשת בכל מבנה ומבנה, גודל הדק ושטח העבודה וכמובן סוג העץ שתבחרו. כל פרויקט של בנייה בעץ הוא ייחודי והפרמטרים השונים משפיעים על אופן הבחירה.

עצים פופולריים לבניית דק מעץ

העצים הפופולריים ביותר לבניית דקים מעץ הם עץ אורן ועץ איפאה. עץ אורן הוא הסוג העץ הנפוץ ביותר, עץ רך וקל לשימוש בבנייה. עץ אורן עובר חיטוי יסודי שמגן עליו מפני מזיקים. האיכות של עץ אורן נמדדת לפי מספר העיניים אשר ניתן לראות על העץ והוא בעל מראה טבעי מאוד. עץ איפאה הוא עץ איכותי מאוד ויוקרתי. בניגוד ללוחות עץ האורן, אין לעץ איפאה עיניים אך יש למשטחי עץ איפאה גוונים שונים אשר הופכים כל קורה לייחודית. עץ איפאה מחוסן טבעית נגד מזיקים ולכן לא דורש טיפול של חיטוי, הוא עץ קשה בעל עמידות רבה בפני נזקי מזג האוויר ומחירו יקר יותר.

במנסרת העצים שלנו אנו מבצעים עבודות עיבוד, חיתוך, וליטוש ברמה גבוהה במטרה לספק לכם דקים איכותיים ברמת גימור גבוהה. בנגריית א.צ. ג’רבי צוות נגרים מקצועי שיכין עבורכם דקים לגינה בהתאם לגודל הנדרש ויבצע חיתוכים הנדרשים בדיוק ומקצועיות.

דקים מעץ לגינה בגוון רחב ואיכותי מזמינים בא.צ. ג’רבי – התקשרו עכשיו