פרגולות בשילוב דשא סינטטי

בשנים האחרונות הפכו דקים פופולריים בגינות רבות ובחצרות בתים פרטיים. דקים מעצים שונים מספקים שיטת חיפוי יוקרתית המחליפה את הדשא המסורתי שעם השנים הפך להיות יקר המציאות. הבצורת ומיסי המים הכבדים הביאו לכך שבעלי גינות רבים נאלצו לחפש שיטות חיפוי שונות על מנת להחליפו. כך נולד הטרנד החם של השנים האחרונות. דקים הם אפשרות חיפוי יפהפיה אשר בהשקעה חד פעמית הופכים את הגינה שלכם למקום יוקרתי ומעוצב והופכים אותה למקום שכיף להיות בו בכל שעות היום.

דקים מעצים שונים לעיצוב הבית והגינה

עץ למטרת בניית דק תוכלו למצוא במקומות כמו מחסני עצים במחירים אטרקטיביים במיוחד. שם גם תוכלו לברר בדבר בוני דקים מקצועיים. שני סוגי דקים פופולריים בקרב הישראלים. הראשון, דק אורן עשוי עץ אורן .עץ רך יחסית ופגיע החייב לעבור תהליך של חיטוי לפני התקנתו על מנת להפוך אותו לעמיד בפני חרקים ומזיקים. בנוסף, דק אורן דורש תחזוקה: יש למשוח אותו בשמן מיוחד פעמיים בשנה על מנת לאטום אותו וכך להגן עליו מפני פגעי הקיץ והחורף. השמש הקופחת העלולה לצרוב אותו ולגרום לו לסדקים והגשם העלול לגרום לו לריקבון. בנוסף,יש לדאוג לחידוש צבע הדק לפחות פעמיים בשנה על מנת לשמור על צבעו האותנטי.

דקים יפים לגינה מעוצבת

דק איפאה עשוי עץ איפאה הגדל ביערות הגשם. זהו עץ עמיד וחזק יחסית וקשה יותר לעבודה. לכן, זהו עץ יקר יותר יחסית לדק אורן. מחסני עץ אומנם יכולים להציע לכם מחירים אטרקטיבים יחסית אך עדיין עדיף יהיה לעשות בו שימוש בשטחים קטנים יחסית כמו לצורך סימון של שביל,תיחום אזור ישיבה עם פרגולה מעליו או מסביב לבריכת שחייה. דק איפאה המותקן מסביב לבריכה ימנע החלקה בשל מרקמו הגס והמחוספס. בשל חוזקו, דק איפאה אינו זקוק לתהליך חיטוי והוא עמידד בפני חרקים ומזיקים. מומלץ למשוח אותו בשמן להגנה מפני פגעי מזג האוויר אך מספיק למשוח אותו פעם בשנה. כך גם בעניין הצבע. מספיק לצבוע דק איפאה פעם בשנה על מנת לשמור ולהגן על צבעו הייחודי.

עד לפני שנים בודדות היתה התקנת דקים כרוכה בחיבור הלוחות באמצעות ברגים מיוחדים,כיום,שיטה חדשה מאפשרת חיבור הלוחות ללא כל צורך בברגים. השיטה החדשה מאפשרת מראה חלק ונקי של דקים. אם יש לכם ידיים טובות ואתם יכולים לבנות דקים בעצמכם,פנו אל מחסני עצים ועירכו סקר מחירים שיעזור לכם להחליט באיזה עץ להשתמש לצורך בניית הדק שלכם.