דק אורן

דק אורן

דק אורן באזורנו

ישראל היא מדינה בה השמש קופחת רוב ימות השנה. נהוג לשבת הרבה בחוץ ולארח במרפסת חברים ומשפחה בסופי שבוע וגם באמצ”ש. כדי שהישיבה תהיה כמה שיותר נעימה ומהנה, אנו מאבזרים את המרפסת בדקים, פרגולות ומגוון מוצרים שונים. דק אורן הוא דק מושלם לעיצוב הגינה במינימום תקציב ומקסימום הנאה. דק מסוג אורן, הינו דק איכותי, אשר מעניק מראה כפרי בולט במיוחד בכל חלל בגינה ויחד עם העובדה שיש לו מגוון רחב של יתרונות, מחירו עדיין מחיר “סביר” ונוח.

רוצים לחדש את הבית ולא יודעים איך? מעוניינים לרכוש דקים ?  מה דעתכם על נגיעות של הטבע בתוך הבית? ישנן דרכים רבות לעשות את זה – בפתרונות פשוטים כמו הנחת עציצים ברחבי הבית ובעיצוב מחודש של הגינה. אבל ניתן גם לעשות משהו מיוחד באמת: הנחה של דק אורן בבית או בגינה יכולה ליצור אוירה קסומה וחגיגית, שתגרום לכם רק לרצות להישאר בבית עוד ועוד. אז מה חשוב לדעת על דק אורן, איך ואיפה רצוי להתקין אותו, ואיך לשמר אותו?

יתרונות דק אורן:

דק אורן הוא הדק הנפוץ ביותר בעולם ויתרונותיו הם רבים. ראשית, עלות האורן אינה גבוהה ועם זאת החומר הוא יציב ואיכותי. בנוסף, דרך השימור של דק האורן לא מצריכה “שיעבוד” לדק , אלא תחזוקה אחת לכמה שנים. תחזוקתו כוללת ניקוי ומריחת חומרי מרחיקי מזיקים ונוזלים וכן שמן. יתרונו הגדול הוא בזמן עמידותו. עמידותו של האורן ללא חידוש, ובטיפול נכון, יכול להגיע לכ- 15 שנים ואף יותר.
לאורן מראה יפה נקי וקלאסי ומשדרגים את יופיו של המקום. בנוסף לכך, דק מסוג זה מאוד נוח וקל לעבודה, ההתקנה שלו לא מצריכה כלים יותר מדי מקצועיים ולכן אם יש לכם טיפה חוש טכני, תוכלו בקלות להתקין את הדק בעצמכם.

תכונות עץ האורן

עץ אורן הוא עץ ירוק, שמגיע אלינו ממשפחת אורניים ויש קרוב ל 100 מינים של העץ. אזור הגידול הטבעי של עצי האורן הוא בצפון אמריקה ובחצי הכדור הצפוני. האזור הגדול ביותר בו ניתן לראות את עצי האורן הוא במקסיקו וקליפורניה. בארץ ישראל, ישנם 2 מיני אורן טבעיים: אורן הסלע ואורן ירושלים ורובם נטעו בתקופת המנדט ע”י הבריטים. עץ אורן הוא עץ זול יחסית ונוח מאוד לעבודה, יחד עם זאת הוא איכותי במיוחד וניתן לראות אותו בעיקר בתעשיית העץ, ריהוט ובניית דקים בעיקר.
מוצר מוביל מעץ אורן זוהי פרגולה מעץ אורן

עמידות: לעץ האורן יש עמידות טובה ביחס למחירו הנמוך מול דקים מברזיל,

יש צורך בצביעה והגנה מפני השמש והגשם.

נוחות בעבודה: נח מאוד וקל לניסור.

שימוש: ניתן להשתמש בדק אורן כרצפת עץ. ובנוסף אפשר להשתמש לכל עבודות הנגרות.

אזור גידול של עץ אורן: צפון אירופה, שוודיה, פינלנד ורוסיה.

תנאי גידול של האורן: לעץ האורן יש צמיחה יחסית מהירה. תנאי מזג אוויר אירופאים.

מראה: צבע לבן עם גוון צהבהב, כאשר הוא מוקצע עם חיטוי מקבל גוון ירוק זית.

צפיפות: 660-370 ק”ג למטר קוב.

ייבוש: KD בלבד.

דק אורן הינו הדק הפופולארי בישראל, ניתן להשיג במחירים מיוחדים אצל ג’רבי יבוא ושווק דקים

    רוצים דקים לגינה? השאירו פרטים ומעצב נוף יחזור אליכם

    Made with
    GS ❤
    >