פחות ופחות מרפסות אבן

בשנים האחרונות קשה לפספס את הביקוש והפיתוח של הבנייה בעץ, מרפסות, משטחים, רחבות לבריכות ואפילו גינות פנטהאוזים. דקים הופכים להיות מאוד פופולאריים ורבים זונחים את הריצוף באבן לטובת הרכבת דקים מכל מיני סוגים. משטחי דקים מעניקים יופי וחן לשטח החצר או למרפסת תוך שמירה על איכות ושימוש בחומר עמיד וחזק.

דק איפאה מלך הדקים

דק איפאה מלך הדקים

ממה אפשר לבנות דק?

בשוק קיימים מספר סוגים של עצים האפשריים לשימוש בבניית דק. המאפיינים משתנים ועימם גם המחירים, בארץ העץ הנפוץ ביותר לבניית דקים הוא עץ האורן, אך רבים בוחרים בעץ החזק והיוקרתי יותר – עץ האיפאה.

איפאה – היופי שבגוונים

עץ האיפאה נחשב ליוקרתי, אסתטי מאוד ומרהיב ביופיו. למעשה, המחוקקים בעולם מכירים בחשיבותו של העץ וביוקרתו ומגבילים את כרייתו לכמות מסויימת של עצים בשנה. זאת הסיבה שמחירו גבוה והוא פחות נפוץ. דק איפאה מאופיין בגוונים מרהיבים של צבע, כאשר הקורות הן בעלות צבעים שונים ובעת הרכבתן לדק אחד נוצר משטח יפה ונעים מאוד לעין.

חוזק ועמידות לאורך שנים

בתחום הדקים ידוע וברור שיש חובה לטפל ולתחזק את העץ באורח קבוע על מנת למנוע בלייה מיותרת. העץ, על אף היותו חומר חזק וטוב, מצוי בדרך כלל בחוץ וחשוף למפגעים השונים הפוקדים אותו – חום, קור ורטיבות. אלו פוגעים בצפיפות ובצבע העץ וכדי למזער נזקים יש להקפיד על אחזקה שנתית שוטפת. לא כן עם דק איפאה. עץ האיפאה נחשב לאחד העצים החזקים והוא עמיד מאוד מול שלל הצרות הפוקדות אותו. איכות החומר נשארת לטווח של שנים ואין צורך כמעט בטיפול.

הטיפול היחיד – צבע

מה שכן ייאלץ לעשות מי שיש בידו דק איפאה, הוא שימון מחודש של הדק מידי תקופה. השמש ושאר גורמים מביאים לדהייה של הצבע ולפגיעה במראה המשטח. על מנת לשמור על מראה העץ יש להקפיד על שימון בערך אחת לשנה ולשים לב שמדובר בשמן מתאים, המיועד לעץ קשה וכהה.

יותר יקר אך בעל תוצאות

דק איפאה מצריך ללא ספק הוצאות גבוהות משאר הדקים, עבודות התשתית להרכבת העץ הקשיח עולות כסף וכמובן גם העץ עצמו, אך עם גמר המלאכה ניתן להבחין מיד בפער וביתרון שבחומר זה. המראה נקי וחלק והדק נראה אסתטי מאוד. גם יתרונות לאורך זמן קיימים, כאמור, ובשעה שדקים אחרים יחלו להתבלות ולאבד מאיכותם, דק האיפאה ימשיך להיות חזק ועמיד לאורך זמן רב.