דשא סינטטי

דשא סינטטי הוא מעיין מרבד מלאכותי, הנפרש על הקרקע ומחקה את צורתו, צבעו ומרקמו של דשא צומח אמיתי. כאשר הדשא הסינטטי איכותי יהיה קשה להבדיל בינו לבין דשא אמיתי.

יתרונותיו של הדשא הסינטטי בולטים בעיקר בקלות של התחזוקה השוטפת, כדוגמת ניקוי, אין צורך להשקות אותו ולכן יש כאן חסכון משמעותי במים. גם הצורך לגזום לדשן ולהדביר מעת לעת לא קיים בדשא סינטטי. ניתן להנות מהמראה הירוק שלו לאורך כל השנה, כיוון שאינו מושפע מעונות השנה ומשינויי מזג אוויר. לסיכום, הוא נח, חסכוני ומועדף יותר.

ממה עשוי דשא סינטטי?

דשא סינטטי הוא מרבד של סיבים סינטטיים עשוי מחומר הנקרא פולימיר, ומדמה שערות קצרות וארוכות של דשא ירוק. פולימיר הוא חומר גמיש, לאחר שהוא מומס בטמפרטורה גבוהה משלבים בו את הגוון של הדשא הרצוי בתוספת מייצבים כדי לקבע את הצבע , לאחר מכן מעצבים את צורת סיבי הדשא הרצוייה, לרוב משלבים אורכים קצרים וארוכים ועוביים שונים של סיבי דשא, כדי להגיע למראה טבעי בצורה המקסימלית.

דשא סינטטי דגם קינג

מה חשוב לדעת?

דשא סינטטי עבר מבדקי בטיחות ואושר על ידי מחלקות בריאות במדינות שונות בעולם כבטוח, אך יש לשים לב למאפייניו הייחודיים:

חום- דשא סינטטי הבא במגע עם קרני שמש יכול להתחמם, ולכן יש לבדוק את הטמפרטורה לפני מגע ישיר בעור בייחוד כאשר ילדים משחקים בו, ולהמנע משהיה ממושכת בשעות חמות.

הגיינה- יש להקפיד על ניקיון הדשא הסינטטי, כדי לא לצבור לכלוך שייצור כר פורה להתרבות חיידקים.

דשא לשנים – קרקע שהוכשרה להנחת דשא סינטטי, לרוב תצטרך לעבור שיקום ארוך בכדי שתוכל לחזור ולהצמיח עליה צמחיה ודשא אמיתי. לכן, יש לקחת בחשבון שהקצאת קרקע לדשא סינטטי מיועדת לשנים רבות.

יש להתאים את סוג מרבד הדשא הסינטטי בהתאם לשימוש. לדוגמא, דשא סינטטי שנמצא בחצר בית ונמצאים בו ילדים קטנים יש להעדיף מרבד שיהיה רק וגמיש במיוחד ונעים למגע.

היכן ניתן לשלב דשא סינטטי?

במגרשי ספורט, בפארקים ואתרים ציבוריים כדוגמת איי תנועה,  במרפסות, בחצרות של בתים פרטיים, ובגגות בתים משותפים.