אם כבר יש לכם דק בגינה אתם וודאי יודעים את כל היתרונות שלו. אתם וודאי יודעים עד כמה הוא משדרג את מראה הגינה שלכם, עד כמה הוא מוסיף לה יופי ועד כמה נעים לשבת בו. כדי שהדק שלכם ישמש אתכם לאורך שנים רבות עליכם לבצע חידוש דקים אחת לכמה זמן. מדובר בפעולה לא מסובכת שיכולה לתת לדק שלכם חיים חדשים ולגרום לו להיראות כאילו הוא הרגע הותקן בגינתכם. אז איך מבצעים חידוש דקים ? כל כמה זמן צריך לעשות את זה? כמה זה עולה? ומה יקרה אם לא תקפידו על כך? הנה כל התשובות.

איך מבצעים חידוש דקים ?

פעולות החידוש של דקים אלו פעולות מגוונות שמטרתן להשיב את החיים לדק שלכם. כדי לבחור את הפעולה הנכונה ביותר עבור הדק שלכם, צריך קודם כל לבחון את סוג הדק, את גודלו, כמה זמן הוא קיים ובאילו תנאי שטח הוא נמצא. ישנם סוגים רבים של דקים כגון : דק אורן, דק קרוליינה, דק סוקורפה, דק איפאה ועוד. כל סוג ידרוש אופי ותדירות אחרת של חידושו. הפעולות יכולות לכלול חידוש צבע הדק, שימון, תיקונים, ליטוש, הסרת פגמים ועוד. בחלק מהמקרים יידרשו כל הפעולות שהוזכרו ובחלק אחר תספיק אפילו פעולה אחת בלבד.

חידוש דקים ופרגולות
חידוש דק אורן
חידוש דק איפאה

כל כמה זמן צריך לחדש את הדק ?

חידוש דקים

גם באשר לשאלה הזו אין תשובה חד משמעית בעניין. ישנם דקים איכותיים פחות שיצריכו חידוש תכוף שלהם וישנם דקים שתכיפות לעתים רחוקות יותר. דק מעץ איפאה למשל נחשב לדק איכותי ביותר שיחזיק מעמד שנים רבות ומתאים ביותר לתנאי מזג האוויר בארץ. בכל מקרה כל דק יצטרך (כנראה) לפחות פעם אחת חידוש כזה או אחר שישיב לו את החיים. רק כאשר תבצעו חידוש דקים תבינו עד כמה הפעולה הפשוטה יחסית הזו תורמת לשדרוג הדק. אם אתם חשים שהדק שלכם איבד מהצבע ומהמראה הזוהר שלו, כנראה שהגיע הזמן לחדש אותו. גם אם אתם חשים שישנם פגמים בדק שלכם , עליכם לדאוג לחידוש שלו. אל תהססו לבצע את הפעולה הזו שכן, כאמור, היא תתרום באופן מובהק לשדרוג המראה שלו.

חידוש דקים מחיר

פעולת החידוש יכולה להיעשות על-ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך וכן תוכלו לעשות זאת בעצמכם. מחיר חידוש דקים אינו אחיד ותלוי במספר הפעולות שיידרשו ובאופיין. בכל מקרה לא מומלץ לחסוך ולהימנע מביצוע הפעולה שכן המחיר של החידוש נמוך בצורה משמעותית ממחיר התקנת דק חדש. זכרו כי במחיר יחסית מועט תקבלו דק ומשודרג שייראה כאילו זה עתה הותקן בגינתכם.