בנייה בעץ מעניקה מראה חמים וכפרי לעיצוב הבית והגינה. היתרונות לשימוש בעץ ברחבי הבית מעצימים את החוויה היוקרתית והמרשימה שהוא יוצר.
גם בבית וגם מחוצה לו, השימוש בדק הוא נעים ונוח בכל עונות השנה ומתאים למגוון רחב של פעילויות ולמטרות רבות. תכונות העץ וצבעו נשמרים לאורך זמן בזכות תחזוקה טובה ונכונה של העץ.
בכדי להמשיך וליהנות ממוצרי העץ כגון: משטחי דריכה מעץ דק, ריצוף משטחים מדק בבית ומחוצה לו, פרגולות, ריהוט וגדרות, יש להקפיד על מספר כללים.

גדרות מעץ קיטים מוכנים
חידוש דקים

תחזוקת דק מחוץ לבית

אחד היתרונות הגדולים בהתקנת רצפת דק בגינה הביתית הוא החיסכון הגדול בהשקיה ובמים. בימים בהם כמות המשקעים בישראל במגמת ירידה משנה לשנה, וההמלצה הרווחת היא לצמצם את צריכת המים, רצפת דק מהווה פתרון מצוין ויעיל לכך ואף שומרת על המראה הכפרי והטבעי.

ישנם מספר דקים המושפע מהסביבה ומשינויים במזג האוויר, שמש ישירה ורטיבות. אנו מדברים על סוגי הדק הפופולריים ביותר והמועדפים על הצרכן הישראלי: דק אורן, דק איפאה וטרמו דק.

בכדי לשמר את איכותו ועמידותו לאורך זמן, יש לבצע מספר פעולות תחזוקה.

בדיקה – יש לבצע בדיקה של העץ. בדיקה קפדנית תבטיח טיפול טוב ויעיל לדק עצמו. יש לדגום את המקומות בהם העץ שינה את צבעו לאפרפר, נראה מלוכלך או קיבל רטיבות.
ניקוי – יש לנקות את האזורים בהם העץ מלוכלך מאבק או שיש עליו חול. מומלץ לנקות גם את הכתמים שהצטברו עליו. אם לא נעשה זאת, השלבים הבאים של שימון וצביעה יפגעו במראה החלק של הדק.
שיוף – פעולת השיוף עם ציוד מתאים מבטיחה ליטוש דק מאוד של העץ את חידוש הדק. בכך אנו מסירים שאריות של ריקבון ודהיית של הצבע שנגרמו עקב השפעות מזג האוויר והימצאותו של הדק בסביבה חיצונית. בסיום פעולה זו, נקבל משטח עץ חלק ומוכן לשלב הבא.
שימון וצביעה – לאחר ניקיון ושיוף, יש לוודא כי העץ יבש לחלוטין. במידה וחשים ברטיבות יש להמתין עד שהדק יתייבש. ניתן לצבוע בצבע מיוחד לעץ המכיל שמן. ככל שנצבע במספר רב יותר של שכבות, גוון הצבע שנקבל יהיה כהה יותר.