דקים נכנסו אל האופנה מאוד חזק ומאז, בכל גינה כמעט ניתן לראות דק. אחד מן הדקים האהובים והפופולאריים ביותר הוא דק אורן ויש לא מעט סיבות לכך. דק אורן הוא דק שמשרה אווירה מאוד טבעית ונינוחה, עם עיני העץ הבולטות, אשר נמצאות על גבי משטח הדק. רוצים לדעת איזה יתרונות וחסרונות של דק אורן קיימים? הגעתם אל המקום הנכון.

יתרונות וחסרונות של דק אורן

יתרונות וחסרונות של דק אורן – מהם היתרונות של דק אורן?

צביעה- לדק אורן ישנם מגוון יתרונות והרבה מאוד אנשי מקצוע שמתעסקים עם עץ אוהבים אותו, הסיבה לכך היא שאת דק האורן ניתן לצבוע בכל צבע שרוצים ולכן הוא לא בהכרח חייב להיראות בעל מראה כפרי (לא שחלילה, יש לנו דבר נגד מראה כפרי, אך ישנם אנשים שיותר אוהבים את המראה המודרני), כגון: דק לבן. לא כל דק ניתן לצבוע באיזה צבע שרוצים ולכן זהו יתרון אדיר.

מחיר- המחיר של דק אורן הוא מחיר נוח לכל כיס ולכן הרבה מאוד אנשים בוחרים בו.

מרקם והתקנה – עץ האורן הוא עץ רך ויחסית מאוד נוח לעבוד אתו, לא חייב כלים כבדים ומיוחדים כדי לקדוח ולנסר אותו, ולכן אם אתם רוצים התקנת דק אורן DIY, דק אורן היא בחירה חכמה למתחילים שבנכם.

 

מהם החסרונות של דק אורן?

על אף שדק אורן הוא דק באמת מדהים ובעל המון יתרונות, כמו בכל מוצר שקיים בעולם, גם לו יש חסרונות:

רכות – אמרנו שהרכות של דק האורן היא יתרון, אך לעומת זאת, זה גם חסרון, מכוון שהוא רך הוא יותר רגיש לפציעות, לעומת דקים אחרים, כגון: דק במבוק, או דק איפאה.

רגישות לשמש – דק אורן רגיש לשמש, בהשוואה לדקים מסוגים אחרים, כגון: דק במבוק. ולכן אם מתכננים דק, חשוב מאוד לעשות מעליו פרגולה עם סנטף, שתכסה את השטח ותיצור הצללה.

רגישות למים – מכוון שדק אורן הוא דק שלא חסין במיוחד למים, לא מומלץ להשתמש בו מסביב לבריכה. אם אתם רוצים לעשות סביב שפת הבריכה, מומלץ לבחור בדק במבוק.

 

ובכן, יתרונות וחסרונות של דק אורן יש באותה המידה, לדק אורן יש לא מעט יתרונות, ויחד עם זאת ישנם גם חסרונות שיש לקחת אותם בחשבון לפני שבוחרים בדק מסוים. אם ישנו חסרון שהוא לא בעל פתרון, אז פשוט מומלץ לבחור בדק מסוג אחר. במחסן העצים של א.צ. ג’רבי מגשימים חלומות מעץ תוכלו ליהנות ממבחר דקים: דק אורן, דק איפאה ודק במבוק – 3 סוגי עצים איכותיים, שמיובאים ישירות אל ישראל ויוצאים ללקוחות מן המחסן במושב זיתן,  משק 34.

 

נשמח לסייע לכם ולהעניק מענה עבור כל בקשה! חייגו 073-7820726 שתפו אותנו על אזור ההתקנה ומהם הצרכים שלכם ואנו נדע להתאים עבורכם את הדק המושלם.

 

 

 

 

 

 

 

 

.