למה דווקא דק אורן הפך לכל כך פופולרי

דק, הלא הוא משטח של עץ מעובד שמתאים לגינה, בנוי מקורות ארוכות מעצים מגוונים. מכמה וכמה סיבות, הפך דק האורן לפופולרי כל כך, הרבה יותר מכל יתר האפשרויות כדוגמת ארז, טיק, איפאה וכו’. האם זה בגלל שהאורן הוא העץ הכי איכותי, או שישנן סיבות אחרות? מסתבר שיש כמה סיבות שכוללות היבטים עיצוביים, עלויות, קלות ההתקנה ועוד.

דק אורן

 

סגנון כפרי ארץ ישראלי

רבים סבורים שדק אורן מבוסס על חומר גלם ישראלי. לכאורה, זה הגיוני משום ששלל חורשות ויערות של אורן נטעו בישראל. יחד עם זאת, בארץ פחות מקובל לגדל עצים לטובת ייצור דק ובדרך כלל מדובר בדק מעץ המיובא מחו”ל. למרות זאת, המראה של אורן מעובד, עם הקישוטים הטבעיים המוכרים כל כך (ה”עיניים” שמעטרות את העץ) נתפס כישראלי במובהק. למרות שישנם עצים לא פחות יפים, כל מי שרוצה לעטר את הגינה עם משטח עץ בסגנון כפרי ארץ ישראלי בוחר בדק שעשוי אורן טבעי.

מחירו הנוח של דק אורן

עץ אורן מיובא מחו”ל, שכן הוא גדל בשפע במדינות סקנדינביה, הוא עדיין חומר גלם טבעי שמחירו נוח מאוד. מכיוון שהוא גדל בקלות וצומח די מהר ביחס לחלופות אחרות, מחירו היה ונשאר זול למדי. יותר מזה – בגלל שמדובר על סוג של עץ רך, גם העיבוד שלו נעשה ללא צורך שעבודה יקרה במיוחד. כלומר, חומר הגלם וגם ההתקנה מוזילים מאוד את העלות לצרכן. לא צריך לחכות דווקא למבצעי מכירות והזמינות, לאורך כל השנה.

משתלב בקלות עם כל צבע שרוצים

עוד סיבה לפופולריות של דק אורן, החיבוק הטבעי שלו כמעט עם כל סוג של צבע. מי שמתחבר מאוד לסגנון טבעי חשוף, יצבע את הדק בצבע שקוף, בעל שמנוניות עדינה ששומרת על העץ. עם זאת, מי שמעדיף להתאים את הגוון לצרכיו, יגלה כי לוחות האורן מקבלים בברכה כמעט כל גוון. בגלל שאפשר לצבוע את הדק בצבע בהיר או כהה, ובכך לשנות את הקונספט העיצובי שאליו חותרים, מדובר בבחירה נפוצה כל כך.

 

חברת א.צ. ג’רבי מייבאת עבור הצרכן הישראלי  דק אורן איכותי והטוב ביותר בעולם. כאמור, כל הסחורה שמגיעה אל מחסן העצים היא ברמה גבוהה, ישירות מפינלנד אל הגינה שלכם.

לביצוע הזמנות ופרטים נוספים חייגו 073-7820726