הבית הציורי הטיפוסי אותו מדמיינים הרבה אנשים הוא הבית עם הגינה הצמודה, עם גדר העץ המקיפה אותו. למה צריך גדרות מעץ? גדר העץ מעניקה לחצר מסגרת ביטחון ושמירה על הפרטיות לצד אסתטיקה ויופי טבעי ונעים לעין.

מה מוביל אנשים להתקין גדר מעץ סביב הגינה או הבית ואיך בוחרים את החומר ממנו ירכיבו את הגדר? ננסה לבדוק.

למה צריך גדרות מעץ?

בראש ובראשונה ננסה לבדוק למה בעצם צריך גדר לבית.

למעשה גדר סביב בית זה ממש לא משהו חדש. זה כבר היה קיים לפני אלפי שנים. אז לכאורה המטרה הבסיסית של הגדר הייתה כדי לעצור בעלי חיים ולמנוע את כניסתם למרחב הפרטי.

עם השנים הפך השימוש של הגדרות לצורך חיוני יותר כמו שמירה על הנכסים ועל הרכוש כמו גם שמירה על תחושת הפרטיות והאינטימיות של בני הבית.

הגדרות הולכות ומשתנות עם השנים. ברור שאי אפשר להשוות את הגדרות שהיו בעבר לאלו שיש לנו היום.

אם בתחילה היו אלו גדרות אבן מגושמות ללא כל צורה מיוחדת, הרי שהיום הפכה הגדר למשהו מרשים ומעוצב שנועד להעניק מראה נעים ומקושט לבית ולחצר.

מי מעצב לכם את הגדר?

אז כמו בכל דבר היום, יש לנושא של העיצוב הרבה מאוד מה לומר כאשר באים לבחור גדר לבית.

ראשית יש לתת את הדעת למטרות של הגדר ולפונקציות שהיא באה למלא.

יש גדרות שהתפקיד העיקרי שלהן הוא לייפות ולתרום לעיצוב של הבית או של החצר. מנגד יש את הגדרות שנועדו להרחיק בעלי חיים או פולשים לא רצויים. יש גם את הגדרות שנועדו אך ורק לשרטט את המסגרת ואת החיץ בין השטח הפרטי לבין זה הציבורי.

ברור כי לכל מקרה יש לקבוע את הגדר המתאימה בהתאם לצורך.

כאן נכנס מקומו של איש מקצוע. עדיף לתכנן את הגדר יחד עם אדריכל מומחה או מעצב שייטיב להתאים את הגדר הן מבחינת חומרי הגלם של הגדר והן מבחינת הצרכים של בני הבית.

רק גדר שתהיה מותאמת באופן מלא למטרות ולצרכים של בני הבית עם שימוש בחומרי הגלם הנכונים, תעניק את המענה הרצוי, המושלם והמרשים.