התקנת גגות רעפים מתאימה לעיצוב הכפרי והטבעי. גג רעפים, כגג המותקן על גבי בתים בישראל ובעולם, נפוץ כבר עשרות שנים, והוא אף פעם לא ממש איבד מהפופולריות שלו. גם כיום גגות רעפים הם חלק מרכזי בעיצוב הבית והם נפוצים בארץ באופן שכיח. אולם כיום קיימים סטנדרטים גבוהים יותר להתקנת גג רעפים, וגם סוגים, גוונים ועיצובים שונים של הרעפים, אשר לא היו קיימים בעבר.

כיום קיימים מספר סוגים שונים של גגות רעפים

 

  • רעפים מחרס – רעפי חרס הם רעפים העשויים מחרס שרוף בתנור. רמת הדיוק ברעפי חרס די נמוכה אך תכונות הבידוד שלו הן מהגבוהות בשוק.
  • רעפים מפח –  רעפי פח מגיעים בצבעים שונים והם משמשים לקירוי מקומות בהם קיים שיפוע נמוך כמו חניות. רעפי פח נחשבים חזקים מאד אבל די יקרים ובימי גשם מסבים לא מעט רעש.
  • רעפים מבטון – רעפי בטון נוצרים בתהליך בו דוחסים את הבטון לתבנית בתערובת מדויקת. תהליך זה יוצר למעשה רעפים חזקים, מדויקים ומותאמים בצבעם. רעפים מבטון כמעט ולא סופגים לחות, ניתן להזמין אותם בשלל צבעים.
  • רעפי שינגלס – רעפים מזפת או מבטון אשר נעשה בהם שימוש רב בארצות הברית לקירוי בתים מעץ. בישראל הם משמשים לקירוי של מחסנים, פרגולות וחניות.
גגות רעפים לבית - רעפי אקרשטיין

איך בוחרים ומתקנים גגות רעפים?

לפני שבוחרים את הרעפים, מומלץ לראות גגות רעפים בגוון הצבע, בעיצוב ובסוג הרעפים בהם את מעוניינים. בדרך כלל אפשר לראות תצוגה של גגות רעפים שונים במחסנים של החברה. מחירם של גגות רעפים תלוי בכמה פרמטרים: סוג הרעפים, גודל הגג הזקוק לקירוי ופעולת ההתקנה. כדאי לבקש הצעות מחיר עבור סוגים שונים של רעפים כדי לדעת מה מתאים לכם גם מבחינה כלכלית. כדי לאפשר בידוד ואוורור של הגג והבית, חשוב לבודד את הגג באמצעות אמצעי בידוד שונים. כמו כן, בעת התקנת הגג חשוב להשתמש באפשרויות שונות של אוורור ובמפוחים שונים. לבסוף, חשוב מאד להתקין את גג הרעפים בשיפוע המתאים, כדי למנוע נזילות וחדירת רוחות לתוך הבית.

רעפים בעיצובים שונים

בדרך כלל כשבונים בית חדש נעזרים באדריכל לתכנון הבית. כדאי לבחור באדריכל שיש לו גם רקע בעיצוב פנים והוא יוכל להמליץ לכם על גגות רעפים מעוצבים בהתאם לאופי ולבית שלכם. עיצוב הבית מבחינה חיצונית חשוב מאד כי בניגוד לפנים הבית, קשה מאד לשנות את מראה מבנה הבית מבחוץ.