ייבוא עצים לישראל

רוב העצים המשמשים את הקהל הישראלי לייצור רהיטים, נייר או בנייה, מקורם מחו”ל. עצים מיובאים לישראל בספינות משא מיוחדות, מדרום אמריקה, צפון אמריקה, אוסטרליה, אפריקה וסקנדינביה. בכל אחד מהאזורים הללו ניתן למצוא סוגים שונים של עצים, כאשר לכל עץ תכונות משלו. קיימים עצים זולים יותר, לצד יקרים וכאלו שמתאימים יותר או פחות לאקלים הישראלי. שילוב של עץ מלא בעיצוב הבית, יש לבסס על תכונות העץ והתאמתו לצרכיי המשתמשים. לא כל סוגי העצים מתאימים לבניית מטבחים או ריצוף החצר. הקפידו להתייעץ עם איש מקצוע ותוכלו להימנע מטעויות מיותרות.

הקמת מחסן עצים בחצר

מזג האוויר הקר באזור הצפון והרי ירושלים, מעודד שימוש בהסקה על בסיס עצים או פחמים. המחירים הגבוהים של החשמל הופכים את האח והקמין לפתרונות אטרקטיביים, דקורטיביים וחסכוניים. בכדי לחמם את הבית בעזרת עצים, יש להתקין אח או קמין עם פתחי אוורור מתאימים. ההתקנה כרוכה בהוצאה כספית חד פעמית. לאחר השלמתה, כל שיש לעשות הוא לרכוש מלאי של עצים וליהנות מבית חם. הצבת מחסן עצים בחצר מבטיחה הגנה על העצים מפני מזג האוויר. בעלי הניסיון כבר יודעים כי לא ניתן להדליק עצים רטובים. אחסון העץ בתוך מחסן עצים מסודר, מונע בזבוז של חומרי גלם, גנבות או גרימת נזקים על ידי בעלי חיים.

מחסן עץ לגינה
מחסן עצים בחצר
פרגולה ודקים מעץ אורן

בניית מחסני עצים בהתאמה אישית

בעלי המקצוע המובילים בתחום מציעים לקהל הלקוחות מחסנים לעצים בגדלים סטנדרטיים, לצד האפשרות לבצע הזמנות מיוחדות. אם דרוש לכם מחסן עצים לחצר קטנה במיוחד או שמתחשק לכם בעיצוב מיוחד, אפשר לעשות זאת. העץ הוא חומר גלם מאוד נוח לעבודה. ניתן לבנות סוגים רבים של מחסני עץ בהתאם לדרישת הלקוח. בתוך המחסן תוכלו להציב מדפים לאחסון העץ, להתקין רשתות בפתחי האוורור, לשלב שכבת איטום ולאבזר את המקום בהתאם. נדגיש כי פרט לאחסון עצים להסקה, משמשים מחסני עץ גם לצרכים נוספים. ניתן לאחסן בתוכם רהיטים, ארגזים, כלי עבודה או להפוך אותם למקום מחייה לחיית המחמד.

עשה זאת בעצמך

אם ניחנת בידי זהב ויש ברשותך מספיק זמן פנוי והרבה מוטיבציה, תוכל לבנות בעצמך מחסן עצים בחצר. את חומרי הגלם, ציוד הבנייה וכלי העבודה, יש לרכוש בהתאם. נציין כי העבודה דורשת מיומנות שימוש בכלים מורכבים. ללא ניסיון, הדבר עלול להיות מסוכן. אם יש צורך בהתקנה חשמל או ברז מים במחסן, כדאי להסתייע באיש מקצוע. הכוונה מקצועית של איש מקצוע תסייע לך להימנע מטעויות של מתחילים. הקשיבו לבעלי ניסיון ותוכלו לחסוך זמן וכסף.