מעוניינים להתקין פרגולה לגינה ומתלבטים באיזו פרגולה לבחור – פרגולת עץ או אלומיניום? לפניכם כל היתרונות של הפרגולות השונות שיעזרו לכם להחליט מהי הפרגולה המתאימה לכם

יותר ויותר בתים פרטיים בוחרים להתקין פרגולה לגינה או פרגולה למרפסת. הפרגולה מהווה פתרון הצללה נהדר, המגן עלינו מפני קרינת שמש חזקה או גשם. בנוסף לכך, פרגולה לגינה או למרפסת מוסיפה מראה אסתטי ונעים. כך, שמדובר בשילוב נפלא של פונקציונליות ועיצוב.

בבואכם לבחור פרגולה, עומדות מולכם שתי אפשרויות עיקריות: פרגולת עץ או אלומיניום. לכל סוג של פרגולה יש את היתרונות ואת המאפיינים שלה, וחשוב לבחון היטב את ההבדלים בין הפרגולות כדי להגיע להחלטה הנכונה בבחירת הפרגולה. אז הנה לפניכם השוואה שתסייע לכם להכריע האם להתקין פרגולת עץ או אלומיניום. 

עיצוב

אם אתם מתלבטים לגבי סוג הפרגולה חשוב שתשאלו את עצמכם מהו העיצוב שמוצא חן בעינכם ומשתלב באופן הרמוני עם עיצוב הגינה או המרפסת. 

פרגולה למראה כפרי וחמים יותר

פרגולת עץ מעניקה מראה כפרי, טבעי, חמים ובייתי שמשתלב נהדר עם הצמחייה בגינה וכן עם סגנונות עיצוב רבים. העץ הוא חומר נוח לעיבוד כך שניתן להתקין פרגולה ממגוון סוגים של עצים ובעיצובים שונים.

 בנוסף לכך, ניתן לצבוע את העץ בצבעים שונים לבחירתכם. צביעה של פרגולה היא קלה מאוד, ומעבר לכך שהיא מאפשרת לכם לשדרג את עיצוב הפרגולה, הצבע גם שומר על הפרגולה מפני נזקים. 

פרגולה בסגנון מודרני יותר

אם יש לכם בית בסגנון מודרני ואתם מעדיפים מראה קר ומינימליסטי יותר, פרגולת אלומיניום יכולה להתאים לכם. צבעה של הפרגולה הוא מתכתי ולכן היא מעניקה מראה פחות טבעי וחמים, לעומת פרגולת עץ. אם אתם רוצים לשנות את הצבע של פרגולת האלומיניום, תוכלו לצבוע את הפרגולה בצבעים שונים. יחד עם זאת, קחו בחשבון שכדי לשדרג את העיצוב של הפרגולה יש להזמין חלקי אלומיניום המותאמים לה.

עמידות

איזו פרגולה עמידה יותר – פרגולת עץ או אלומיניום? התשובה לשאלה הזאת תלויה בסוג העץ ממנו מייצרים את הפרגולה. קיימים מגוון סוגים של עצים שעמידים מאוד לפגעי מזג האוויר כמו עץ אורן רבים בוחרים את סוג העץ הזה מכיוון שהוא קל לעיבוד, איכותי וחזק מטבעו.  בארצות מסוימות משתמשים בעץ זה אף לבניית שלדים לבתים.

פרגולת אלומיניום נחשבת אף היא לעמידה מאוד, והיא עשויה להחזיק שנים ארוכות.  

תחזוקה

החיסרון אולי היחיד של פרגולת עץ הוא שהיא מצריכה תחזוקה. עם השנים, הפרגולה עלולה להינזק ולהתקלף, ולכן יש לבצע טיפול מונע נזק וחידוש של ציפוי הפרגולה מדי פעם, האומנם בעת החידוש ניתן לצבוע את הפרגולה בגוון חדש ולעשות רענון קטן לגינה, דבר שמידי כמה שנים יכול להיות מבורך לגמרי

פרגולת אלומיניום אמנם אינה דורשת תחזוקה שוטפת, אך אם לפרגולה יש כיוונון חשמלי, אז יהיה עליכם לדאוג לתחזוקה ותיקונים במידה והמנגנון החשמלי מתקלקל. 

משקל

פרגולת אלומיניום היא קלה כך שתוכלו להתקין אותה בכל מרפסת או מעל לכל גינה ללא כל בעיה או חשש.
פרגולות עץ הן כבדות יותר, בשל היותו של העץ חומר כבד. כדי להבטיח התקנה בטיחותית של פרגולת העץ, יש לבדוק מהו התקן לאזור שעליו תרצו להתקין את הפרגולה. כך תוכלו להבטיח שהפרגולה תעמוד בעומס. 

מחיר

המחיר הוא היתרון הגדול ביותר של פרגולת עץ על פני פרגולת אלומיניום. העץ הוא חומר נגיש יותר לעומת האלומיניום, ולכן מחירו זול יותר. הסיבה הנוספת לכך שפרגולת אלומיניום עולה יותר היא שעלות יצור החלקים וחומר הגלם היא גבוהה. 

המחיר של פרגולת עץ נע בין 300 ל-700 שקלים למטר, ומשתנה בהתאם לסוג העץ אותו אתם בוחרים. 

אם אתם בוחרים בהתקנה עצמית (אופציה שאינה קיימת בפרגולות אלומיניום)
לעומת זאת, המחיר של פרגולת אלומיניום מתחיל מ-700 שקלים ועשוי להגיע עד ל-1400 שקלים למטר. ואין אופציה של התקנה עצמית.
לכן, אם אתם רוצים לחסוך כסף רב, מומלץ לבחור בפרגולת עץ.

שאלות נפוצות 

מתי מתקינים פרגולה? 

ניתן להתקין פרגולה בכל עת ובכל ימות השנה. באמצעות תכנון נכון וליווי נכון, ההתקנה תהיה קלה, פשוטה ומהירה.
 

פרגולה עץ או אלומיניום? 

היתרון המשמעותי של פרגולת עץ על פני פרגולת אלומיניום זהו המחיר. מכיוון שהעץ הוא חומר נגיש יותר מאלומיניום, ועלות יצירת החלקים וחומר הגלם של פרגולת אלומיניום היא גבוהה, אז המחיר של פרגולת עץ נמוך מאוד לעומת המחיר של פרגולת אלומיניום.