יש לכם פרגולה מעץ? הגדר בגינה עשויה מעץ? מדובר בחומר גלם טבעי שאכן מתאים מאוד למטרות אלו. אך חשוב מאוד לזכור כי העץ אינו נחשב לחומר עמיד. לכן חשוב להגן עליו מפני פגעים סביבתיים ולטפל בו היטב. כך תשמרו אותו ותוכלו ליהנות ממנו לאורך זמן רב. לכל מוצר ולכל סוג עץ יש תכונות ייחודיות, לכן חשוב לקבל הנחיות מאיש המקצוע ולפעול בצורה נבונה. כך תוכלו להגן על מוצרי העץ וליהנות משימוש בהם לאורך זמן.

שמירה וטיפול במוצרי עץ

הגנה מפני השמש

אמנם לא תמיד זה אפשרי, אבל אם זה מתאפשר יש להגן על מוצרי עץ מפני שמש. אם יש לכם שולחן בגינה או כל רהיט אחר, הניחו אותו במקום מוצל בלבד. השמש הישראלית החמה תגרום לעץ להתייבש וכתוצאה מכך להיסדק. הצבע ידהה והמראה של גדרות מעץ וכן של פרגולות יינזק. חשוב מאוד למרוח את מוצרי העץ שבכל זאת נמצאים בשמש בחומר מגן שימנע את נזקי השמש. חשוב לבחור את המוצר המתאים על פי המלצה של איש מקצוע.

הגנה מפני גשם

רטיבות פוגעת בפרגולה שלכם. יש לדעת כי כמויות גדולות של מים עלולות לגרום לרהיט מעץ להרקיב. על פרגולה ניתן לפרוס יריעות הצללה אטומה בפני מים, היא תמנע את חדירת המים אל תוך קורות העץ.

ניקיון ותחזוקה

חשוב מאוד לבצע ניקיון בצורה רציפה. כיוון ששכבות של אבק ולכלוך עלולים לגרום לנזקים לפרגולה או לגדר. את הניקיון ניתן לבצע באמצעות מטלית לחה ומעט סבון. חשוב מאוד שלא להשתמש בכמויות של מים כיוון שמים מזיקים לעץ ועלולים לגרום לו לריקבון.

טיפול בשריטות

עץ עלול להיסדק במהלך השימוש בו. העניין הוא שמלבד הנזק למראה של גדרות מעץ סדוקים, יש בכך סיכון של ממש – כיוון  שהסדקים הללו עלולים לגרום לנזקים. זו הסיבה שכדאי לטפל בסדק במהרה ולהשלים אותו בעזרת צבע. כדי שיהיה לכם צבע מתאים מומלץ כבר בעת הצביעה של העצים לשמור כמות קטנה של צבע עבור מקרים שכאלו. כך תוכלו למנוע נזקים ולטפל בסדקים בשלב התחלתי.

החלפת ברגים ופרזול

במהלך השנים עלולים הברגים להעלות חלודה. כמו כן עלולים החורים להתרחב ולגרם לכך שהחיבורים יהיו רופפים. במקרים כאלו מומלץ להחליף את הברגים ולהרכיב את הפרגולה או את גדרות מעץ מחדש. פרגולות שמורכבות מחדש זוכות ליציבות מחודשת. כך תוכלו ליהנות מהם לאורך זמן רב ביציבות מיטבית.

תחזקו היטב והיו שבעי רצון

לא תמיד יש לנו זמין להשקיע ברהיטים ובחצר שלנו. אבל חשוב מאוד לזכור שכאשר על פרגולות או על גדר מעץ מדובר, חובה לטפל בהם היטב כדי לשמר אותם. אמנם מדובר בהשקעה של זמן ואף בהוצאה כספית. אך זה מתברר כהשקעה משתלמת וכדאית.