פרגולה לסוכה שתתאים גם לשאר ימות השנה

מעוניינים לבנות פרגולה לסוכה שתשרת אתכם נאמנה, אך הולכים לאיבוד בין המבחר הבלתי נגמר? רוצים לדעת מה חשוב לקחת בחשבון? על מה חשוב להקפיד ברכישת פרגולה כך שתהיה כשרה לסוכה, ואיזה דגש יש לקחת בחשבון במטרה שהפרגולה תשמש אותנו לטווח ארוך? כל התשובות במאמר הבא

מדי שנה משקיעים מאות אלפי ישראלים המבקשים לשמור את מצוות הישיבה בסוכה, משאבים רבים בהכנת פרגולה לסוכה על מנת שתשרת אותם נאמנה לאורך כל ימי החג.

מדובר אפוא במנהג שתכליתו העמדת זכר להגנה לה זכו בני ישראל במהלך לכתם במדבר. מצוות הישיבה בסוכה עצמה מוזכרת בתורה בספר ויקרא, אך מעבר להיבט הדתי הינה חלק בלתי נפרד מגיבוש משפחתי וחברתי כיאה לאחד החגים האהובים בלוח השנה היהודי. 

בטרם הנכם מתחילים לחפש אחר הפרגולה המושלמת, הרשו לנו להעניק לכם מדריך מקוצר אך חשוב מאין כמוהו – על מה חשוב להקפיד על מנת לרכוש פרגולה כך שתהיה כשרה לסוכה, על מה כדאי לשים דגש במטרה שהפרגולה תשמש אותנו לטווח ארוך, וגם איך לעזאזל לא הולכים לאיבוד בין המבחר הבלתי נגמר של סוגי הפרגולות השונים המוצעים בשוק. אתם מוכנים? בואו נצא לדרך. 

רוכשים פרגולה? בואו נעשה ממנה סוכה!

על פי ההלכה היהודית סוכה תקינה וכשרה צריכה להכיל שלוש דפנות לפחות, כשאחת מהן יכולה להיות חלקית באורכה. גג הסוכה נדרש להיות ארעי ועשוי מן הצומח, כאשר דרך גג הסוכה ניתן לראות חלקים מהשמים, כלומר עלינו להקפיד שהגג לא יהיה אטום לחלוטין. 

כאשר אנו מדברים על פרגולה לסוכה וכשרה לחג, יש לוודא כי היא עומדת בקריטריונים הללו. במידה ומדובר בפרגולה שמשמשת אתכם שלא רק בימות חג האסיף, הרי שיש לקשט או להוסיף לסוכה אלמנטים ויזואליים חגיגיים, כך שהיא תיחשב לסוכה ולא כחלק אינטגרלי מהבית. כמו כן, סכך הסוכה מחויב להיות עמיד ברוח ומונח על פי כל כללי הלכה, לרבות סכך אותו ניתן יהיה להרים ולהזיז בכל עת. 

טיפ נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת בטרם רכישת פרגולה עבור הסוכה, טמון בעמידות ואיכות חומר הגלם. בסופו של יום אסור לנו לשכוח שהפרגולה תשמש אותנו בחלל חיצוני כזה או אחר, בין אם מרפסת, חצר או גינה. חשוב לוודא כבר בעת הרכישה כי הפרגולה עשויה מסוג אלומיניום איכותי, כזה שלא יתבלה או ייהרס בגשם הראשון. רצוי גם למדוד לפני את השטח אותו אתם מתכננים לעצב, על מנת שהפרגולה תוכל לשמש אותכם לשנים רבות! בניית פרגולה ? סוכות זה הזמן שלכם! 

תקופת חגי תשרי, עם צאת יום הכיפורים ובתווך שעד ערב סוכות, היא כאמור הזמן המתבקש לבניית סוכה כשרה. אלא שמלבד ההסבר הדתי, גם מבחינת מזג האוויר הרי שזהו הזמן האידיאלי לבניית פרגולה, בין אם בחצר הבית, במרפסת או במרחב חיצוני תחת כיפת השמיים. הסיבה: לרוב מדובר בתקופה נעימה יותר מבחינת מזג האוויר, לאחר החום הכבד של יולי-אוגוסט וכיאה לעונת הסתיו. אין לכך כמובן הבטחה, אך לאור ניסיון העבר הנכם צפויים בעזרת בניית פרגולה איכותית, ”להרוג שתי ציפורים במכה” – גם למלא אחר מצוות החג בצורה המיטבית וגם ליהנות מקורת גג במתחם חיצוני שצפויה לשרת אתכם ואת היקרים לכם למשך חודשים ארוכים.

א.צ ג’רבי – מגשימים חלומות מעץ

חברת א.צ ג’רבי גאה לשרת את קהל לקוחותיה מזה עשרים וחמש שנים, במהלכן חרתה על דגלה מתן ייעוץ מקצועי ומקיף בתחום העץ על בוריו, תוך התאמה אישית עד לשביעות רצון מלאה.

אנו מקפידים בכל עת לשמור על חמישה יסודות איתנים שמנחים אותנו לאורך כל הדרך: מוצרים באיכות גבוהה לא פשרות, מתן שירות מיטבי, אמינות, מחיר אטרקטיבי והתחדשות בניסיון להישאר מודעים לשינויים המתחוללים בתחומי העיצוב והאדריכלות בארץ ובעולם. 

בנוסף, אנו מתמחים ביצירת פרגולות עץ בעיצובים מרהיבים המורכבים מחומרים עמידים שאינם מתכלים או מצריכים תחזוקה שוטפת לאורך ימות השנה. 

אנו סמוכים ובטוחים כי במידה והנכם שואפים להעניק לעצמכם חוויה עיצובית מושלמת לחלל הבית או העבודה, תזכו בעזרתנו להגשים חלומות מעץ. 

לפרטים נוספים ולהתאמה מושלמת של פרגולה לסוכה מוזמנים לעיין באתר האינטרנט שלנו או לקפוץ לבקר במחסן העצים המרהיב שלנו במושב זיתן.

מחכים לכם !