פרגולות מעץ שהיו נפוצות במיוחד באזורים כפריים והתמזגו שם היטב בנוף, נעשו נפוצות מאוד בשנים האחרונות גם בנופים העירוניים.

אנחנו פוגשים היום הרבה פרגולות מעץ גם בגינות פרטיות, גם בחניות וגם במרפסות הבתים. זאת בגלל היתרונות הרבים שיש לפרגולה להציע.

בגדול ישנן שתי אפשרויות מובילות בתחום הפרגולות. יש את הפרגולה העשויה עץ ויש את הפרגולות העשויות אלומיניום. כאשר באים לבנות פרגולה עולה הדילמה מהי הפרגולה המומלצת והטובה ביותר.

כאן חשוב להכיר את היתרונות של הפרגולות השונות ולבחור בחכמה את זו שתעניק את המענה הטוב ביותר.

פרגולה מעץ או פרגולה מאלומיניום?

אז האמת היא שאי אפשר להכריע באופן חד משמעי לטובת אחת האפשרויות. כי כל אחת מהן טובה ונותנת מענה בהתאם למקום ולצרכים.

אך נוכל לחדד את היתרונות של כל אחת מהן על מנת להקל על הבחירה בסופו של דבר.

  • היופי של הפרגולה – אז נכון שעל טעם וריח אי אפשר להתווכח. אך בכל זאת לא נוכל להתכחש לכך שעץ זה הדבר הטבעי והאמיתי, במיוחד כאשר מדובר בפרגולה. כי הפרגולה מעץ היא הרבה יותר מרשימה, יוצרת תחושה חמימה ומזמינה והיא גם מעניקה מראה טבעי, כפרי ונוסטלגי.
  • משקל – הפרגולה העשויה עץ היא פרגולה מסיבית וכבדת משקל. זה אולי יכול להוות חיסרון כאשר מציבים את הפרגולה במרפסת, שם יש לבחון את האפשרות מול אדריכל. אך אם מדובר בחצר או בגינה, ברור שעדיף ללכת על האופציה המבוססת והיציבה של הפרגולה מעץ. הכובד של החומר מבטיח יציבות ועמידות לאורך זמן.
  • תחזוקה – ברור שאלומיניום צורך פחות תחזוקה וניקיון ביחס לעץ. אך בכל זאת חשוב להכיר את סוגי העץ הקיימים היום לצרכי בניית פרגולות. אלה מעניקות מענה לאורך זמן כאשר כמעט ואין כל צורך בתחזוקה שוטפת.

חשוב לפנות אל אנשי מקצוע מומחים שיש להם את הידע המקצועי, את הניסיון ואת היכולת להתאים לכל לקוח את הפרגולה המתאימה לו במידות המתאימות, באיכות המתאימה ומהחומרים הנכונים.

פרגולה איכותית תיתן מענה לאורך ימים ושנים לצד מראה ייחודי, מרשים, חמים ומזמין.