רוצים לשבת בגינה או במרפסת, אך חוששים מהגשם? הכירו את הפתרונות לקירוי פרגולה נגד גשם, שיאפשרו לכם ליהנות מישיבה בחוץ גם בחורף

אם תשאלו אותנו, אחד מהתענוגות הגדולים של החיים זה לשבת במרפסת או בגינה ביום חורף קריר תחת הפרגולה, להתכרבל עם שמיכה מפנקת ולהריח את הריח המשכר של הגשם. אבל אם בגשם עסקינן, הרי שאחת הבעיות הידועות בחורף היא פרגולה הסובלת מנזילות מטפטפת ומים חודרים דרכה. 

אין ספק שטפטוף של מי גשמים על הראש בזמן שאתם יושבים במרפסת או בגינה, עלול להשבית את השמחה. הבשורה המשמחת היא שיש לך פתרון – התקנת פרגולה נגד גשם.

מהי פרגולה נגד גשם?

ראשית, חשוב להבין מהי בכלל פרגולה? משמעות השם פרגולה בלטינית היא “סככת גפנים מוצלת”, ואכן הפרגולה משמשת כאמצעי הצללה יעיל. הפרגולה היא מעין גגון המותקן מעל למרפסת או הגינה, ותפקידו להגן עלינו מפני קרני השמש. ניתן להשיג פרגולות מחומרים שונים כמו פרגולה מעץ המעניקה מראה אסתטי ומרשים או פרגולת אלומיניום.  

מומלץ להתקין פרגולה נגד גשם – כאשר גשם חזק יורד על הבית, הפרגולה מסייעת למתן את הפגיעה הישירה של הגשם בחלונות ובקירות. כאמור, הגשם עלול אמנם לחדור מבעד לפרגולה, אך קיימים מגוון פתרונות קירוי לפרגולה. כך, תוכלו ליצור פרגולה לחורף, שתאפשר לכם ליהנות מישיבה בחצר או בגינה גם בחודשים הקרים של שנה. 

אילו פתרונות פרגולה נגד גשם קיימים? 

סנטף לפרגולה

סנטף זהו מעין לוח גלי העשוי מפוליקרבונט (שילוב של כמה חומרים מפלסטיק), אותו מתקינים מעל לפרגולה. תפקידו להצל עליה ולהגן עליה מפני הגשם. הסנטף נחשב לחומר עמיד ביותר מפגעי מזג אוויר, הן מפני גשמים והן מפני שמש חזקה.

קיימים סנטפים במגוון רחב של רמות שקיפות ואטימות – ניתן להתקין סנטף שקוף שיאפשר לאור השמש לחדור למרפסת או לגינה שלכם. לחלופין, אם אתם מעדיפים צל, תוכלו להתקין סנטף אטום לחלוטין שיספק לכם הצללה מקסימלית.

יתרון נוסף של הסנטף הוא היותו גמיש. אפשר להתקין אותו כך שיהיה ישר לחלוטין וללא שיפוע, או להתקין אותו בצורה קשתית לבחירתכם. אם כל זה לא מספיק, הסנטף כולל מסנן קרינת UVB – הקרניים האולטרה סגולות של השמש שעלולות להזיק לנו. כך שתוכלו לשבת במרפסת או בגינה ולצמצם את הסיכון לנזקי עור כתוצאה מחשיפה מרובה לשמש.

לצד כל היתרונות הללו, חשוב גם לציין שהסנטף מסייע להאריך את תוחלת החיים של הפרגולה שלכם. בדרך כלל, פרגולה מחזיקה מעמד 10 שנים. לאחר תקופה זאת, הפרגולה עלולה להתייבש מקרני השמש החזקות או להירקב בשל רטיבות. מכיוון שהסנטף מגן על הפרגולה מפני הגשם והשמש, הוא יכול להאריך את חייה ב-20 עד 30 שנה. כך שההוצאה הכספית הכרוכה בהתקנת סנטף מעל לפרגולה, צפויה להיות משתלמת מאוד עבורכם.

הסנטף מורכב למעשה מלוחות ברוחב של 1.26 מטר, כשהאורך של הסנטף הוא בהתאם לגודל של הפרגולה. אם יש לכם כבר פרגולה קיימת, בעל המקצוע יגיע אליכם עם לוחות הסנטף, יחתוך אותן בהתאם לגודל של הפרגולה שלכם ויתקין את הסנטף במקום. לעומת זאת, אם אתם מעוניינים להתקין פרגולה חדשה במרפסת או בגינה שלכם החלטתם להתקין מעליה סנטף, בעל המקצוע יבצע יום מדידות לפרגולה ולסנטף  וביום אחר יחזור כדי לבצע את ההתקנה של הפרגולה והסנטף. כמובן שניתן גם לעשות זאת בהתקנה עצמית כמו כלל המוצרים שלנו.

כיסוי חורף לפרגולה

אפשרות נוספת ליצירת פרגולה לחורף, היא באמצעות שימוש בכיסוי חורף המכונה “שמשונית”. זוהי יריעה דקה שניתן להשיג גם במראה שקוף. יש לתכנן את היריעה ולתפור אותה בהתאם למידה המדוייקת של הפרגולה. ניתן לסגור את הפרגולה באופן קבוע באמצעות הכיסוי במשך כל עונת החורף, או להתקין כיסוי עם רוכסנים, לפתוח אותם ולגלגל את הכיסוי בימי שבהם השמיים כחולים ואין גשם. 

שאלות נפוצות:

קירוי פרגולות – מי זקוק לזה בכלל? 

קירוי פרגולות מיועד לכל האנשים שרוצים ליהנות מהיתרונות הרבים של הפרגולה גם  בחודשי החורף.

מהו המחיר ל קירוי פרגולה? 

ישנם מגוון סוגים של קירויים לפרגולה. על מנת לתת את המחיר המדויק לצרכים שלכם, אתם מוזמנים לדבר עם צוות המומחים שלנו!