עיצוב הוא תחום מאוד דינמי. כל שנה נוכל למצוא רהיטים מסוימים בדגמים שונים לחלוטין מאלו שראינו בשנה הקודמת. על המעצבים והיצרנים להתאים עצמם לאופנה המתחדשת כל עונה, ועקב התחרות הרבה הם אינם יכולים להרשות לעצמם להציג עיצובים ישנים ולא מעודכנים. בדיוק כך גם לגבי פרגולות.
היום קיים מגוון רחב מאוד של סוגי פרגולות בצורות שנות ועיצובים שונים היכולים להתאים לטעמו ולצרכיו של כל אחד המבקש לבנות לעצמו פרגולה בחצר ביתו.

למה בכלל צריך פרגולה?

פרגולה מהווה פתרון אידאלי להגנה מפני שמש וגשם בחצר או במרפסת הבית. לא רק שזהו פתרון פונקציונלי ונוח מאוד, הוא גם יפה. היום לא חייבים להסתפק ביריעת בד מחוברת לשני מוטות היוצאים מהקיר, שברוב המקרים לא מתאימה לריהוט הגן הססגוני שהשקעתם בו ממיטב כספכם והורסת לכם את הנוף העיצובי.
היום יש פרגולות בשלל עיצובים חדשניים שתוכלו להתאים לכל עיצוב ביתי באופן כזה שגם יתמזגו עם הבית ולא יבלטו בזרותם וגם ירשימו את החברים והאורחים שלכם כל יום מחדש.

ממה זה עשוי?

פרגולות מעוצבותהחומר הנפוץ ביותר לבניית פרגולות הוא כמובן העץ. מבין זני העץ שתיפגשו הכי הרבה תוכלו למצוא את האלון, האורן והאגוז. אנשים רבים בוחרים מפרגולת עץ משום שהיא הכי יפה והכי משתלבת עם האווירה הטבעית שבחצר ועם צבעי החום והירוק של האדמה והדשא.
פרגולות מעץ אומנם הכי מבוקשות אך דורשות תחזוק המשכי לא מבוטל והיא גם לא זולה. הבעיות הקשורות בכל ריהוט עץ הן בדרך כלל תולעים, צבע וגם לעיתים עמידות שיש לחזק.
כמובן שניתן למצוא גם חומרים כמו אלומיניום שהם אולי אף יותר עמידים, אך הסטטיסטיקה מראה שבכל הקשור לעניין זה, אנשים נוטים לבחור יותר על פי הטעם והמראה העיצובי ולכן לרוב העין בוחרת בעץ. גם פרגולה חשמלית יכולה להיות אופציה טובה.

באיזה צורה זה מגיע? פרגולות בכל הצורות

אם בעבר האפשרות היחידה הייתה לבחור בפרגולה מרובעת, היום תוכלו בקלות לבקש צורה בהזמנה אישית (כל עוד היא הגיונית, כמובן) או פשוט לגוון בפרגולות משולשות או עגולות, למשל.
כמובן שמומלץ להתייעץ עם מומחה לגבי הצורה שתתאים בדרך הטובה ביותר למבנה החצר שלכם לפני שממהרים לפתוח את הארנק…
רצוי לערוך מדידות בסיסיות של שטח החצר או המרפסת ושל הקיר והגג התומכים בפרגולה כדי לספק ליועץ את כל הכלים שהדרושים לו כדי לסייע לכם. אז קדימה, למה אתם מחכים?