אחד האלמנטים הנפוצים ביותר בעיצוב הגינה בשנים האחרונות הוא הדק. יותר ויותר אנשים רוצים להרגיש בבית גם בחוץ ולהפוך את הגינה שלהם למקום שכיף ונוח לשהות בו והחלום על גינה ירוקה ומטופחת כבר לא כל כך רחוק. היום, הדק נחשב לחלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה והפך לפתרון קל ונוח לחיפוי החלל החיצוני של הבית.

אם זו האווירה הטבעית שקורות העץ משרות על הגינה או המראה המיוחד והלא מתאמץ שלהם, הדק מתאים לכל סגנון עיצובי בו תבחרו לעצב את הבית ובעזרתו תוכלו לחבר בין הפנים לחוץ בצורה הרמונית, ייחודית ונעימה.

היום, תוכלו למצוא מגוון רחב של חומרים שונים לבניית דק, מחומרים סינטטיים ועד לעצים טבעיים במראה הטבעי שלהם השוני בין סוגי הדק השונים מתחיל בעמידות החומר, בגוונים שלו ובאפשרויות העיצוב האינסופיות. ואם מדברים על אפשרויות עיצוב חייבים לדבר על דק הבמבוק. אז אספנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על דק הבמבוק. שנתחיל?

 מהו דק הבמבוק?

דק הבמבוק עשוי מגבעולי צמח הבמבוק אשר גדלו בהרים ועברו תהליך טרמו- מכני שהעניק לבמבוק עמידות מספקת ומתאימה לאורח החיים המודרני. בעקבות תנאי הגידול של הבמבוק והתהליך אותו החומר עובר הפך הבמבוק לחזק יותר מעץ, בעל עמידות גבוהה במיוחד לשינויי מזג האוויר ובעל מראה נקי, זוהר וטבעי.

למה דווקא דק במבוק?

חברת GS הגרמנית מייצרת דק העשוי אך ורק מבמבוק. ללא שימוש בסיבי עץ או פלסטיק וללא חומרים רעילים המזיקים לסביבה או לאדם. בנוסף, לדק הבמבוק תו תקן ישראלי ממכון התקנים הישראלי הכולל את תכונות עיכוב הבעירה ועמידות המוצר.

בזכות גידול הבמבוק בתנאי מזג אוויר קיצוניים, בשילוב עם תהליך הריצוץ אותו החומר עובר, נוצרת עמידות כפולה למוצר וקשיחות גבוהה בפני עיקומים או עיוותים.

מהם היתרונות של דק הבמבוק?

  • התכונות המיוחדות של צמח הבמבוק הופכות את דק הבמבוק לטוב יותר, עמיד יותר וחזק יותר משימוש בעצים אחרים.
  •   לבמבוק עמידות גבוהה במיוחד בפני נזקי מזג האוויר, הוא אינו מתעקם, מתעוות, נסדק או נשחק.
  • לעומת עצים אחרים צמח הבמבוק אינו מתחמם גם בימי קיץ לוהטים במיוחד.
  • הבמבוק בפני עצמו והתהליך אותו הוא עובר אינם מכילים חומרים רעילים אשר יכולים להזיק לסביבה או לאדם.
  • השימוש הנוח בחומר הבמבוק מאפשר התקנה סמויה הנותנת למוצר איכות גימור  גבוהה בעלת מראה יוקרתי ואחיד.

גדר דק במבוק מדגם REF14_DELUXE, coffee

סגנונות עיצוב לדק במבוק

אחד היתרונות הגדולים של עץ הבמבוק הוא אפשרויות העיצוב שלו. דק הבמבוק מגיע בחמישה גוונים מיוחדים המוטמעים לתוך סיבי הצמח בזמן תהליך הכבישה, ההטמעה של הגוונים בזמן התהליך מונעת מהגוונים להאפיר או להתבלות עם הזמן ומספקת חומר גלם איכותי, מרשים ועמיד לזמן רב. הגוונים הייחודיים של דק הבמבוק מתאימים לשלל סגנונות העיצוב השונים ומשתלבים בכל מקום בצורה מרשימה ומרהיבה. 

מהי העלות של דק הבמבוק?

בעקבות המחסור בעצים לכריתה העולם עובר שינוי משמעותי ומתבצעים אינספור מחקרים ופיתוחים על מנת למצוא אלטרנטיבה טובה, המהירות בה הבמבוק גדל משפיעה על מחירו ומאפשרת רכישה של חומר גלם איכותי וחזק במחיר נוח לכל כיס.

איך מתקינים ומתחזקים את דק הבמבוק?

על מנת להתקין את דק הבמבוק אין צורך בהכנה מיוחדת. נדרשת תשתית כמו בהתקנה של דקים מסוג אחר. האיכויות המיוחדת של דק הבמבוק מאפשרות התקנה נסתרת ללא ברגים היוצרת מראה חלק ואינסופי שאינו מצריך תחזוקה מיוחדת. הבמבוק מצריך תחזוקה מינימלית והוא עמיד לאורך זמן רב. 

מה לא ידעתם על צמח הבמבוק?

          הבמבוק הוא לא עץ. הוא סוג של עשב. יש כ-1400 מינים שונים ומגוונים של הצמח המשמשים לשימושים שונים בבניה, ריהוט, כלי נגינה וחלקם אף ניתנים לאכילה.

          בניגוד לעצים אחרים שגדלים תוך עשרות שנים או מאות, צמח הבמבוק מגיע לחוזק המירבי שלו תוך 3-5 שנים בלבד ובכך תורם לסביבה ומספק מוצר גלם איכותי, חזק וזמין.

          לבמבוק תפקיד חשוב בשיקום האקולוגי מכיוון שהוא משחרר 35% יותר חמצן מעצים בגודל דומה וסופח פי 4 פחמן דו חמצי מעץ ממוצע.

          לבמבוק מעל ל-5000 שימושים שהופכים אותו לצמח השימושי בעולם.

          הבמבוק נחשב לסוג צמח מוערץ בתרבויות שונות ברחבי אסיה.

 איפה ניתן לרכוש את דק הבמבוק?

דק הבמבוק מגיע בייבוא בלעדי לחברת א.צ. ג’רבי, החברה הינה בעלת מחסן העצים הגדול ביותר בישראל והיחידה שמספקת את דק הבמבוק האיכותי של חברת GS הגרמנית.

א.צ. ג’רבי, מעל ל25 שנה שאנחנו מגשימים חלומות בעץ ודואגים עבורכם לחומרי הגלם האיכותיים והטובים ביותר להגשמת החלומות שלכם. אנחנו מתמחים בייבוא עצים ממדינות מובילות בתחום העץ בעולם ובעזרת צוות בעל ניסיון רב בתחום מספקים ייעוץ מקצועי ומקיף בכל הנוגע למוצרים מעץ על מנת למצוא את המוצר הטוב ביותר עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

א.צ. ג’רבי הינו מחסן העצים הגדול בישראל והיבואנים הבלעדיים והיחידים בארץ של חברת GS הגרמנית, היחידה שמייצרת את דק הבמבוק מ100% במבוק איכותי. אנחנו מספקים ללקוחות עסקיים ופרטיים את השירות הטוב ביותר ברמה הגבוהה ביותר ועוזרים לגם להגשים את החלומות עבור הגינה שלכם.